"Злочин і покарання. Війна"

У розділі "Злочин і покарання. Війна" ми висвітлюємо воєнні злочини та резонансні судові процеси, пов'язані з цими злочинами. Ми розповідаємо історії війни очима очевидців.

Illustration

28 Nov 2023

СТАРШИЙ ПРОКУРОР АСА КЛАУС ХОФФМАНН: ПРОБЛЕМА КОЛАБОРАНТІВ НЕ ЛИШЕ ПРАВОВА, А Й ПОЛІТИЧНА

Журналістка Zlochyn.dp.ua поспілкувалася із старшим прокурором Консультативної групи з розслідування найтяжчих міжнародних злочинів (Аtrocity crime advisory group) Клаусом Хоффманном, котрий в середині листопаду прибув до Дніпра у складі делегації АСА.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

21 Nov 2023

ДОПОМАГАВ АГЕНТУРНІЙ МЕРЕЖІ РФ ВЕСТИ ПІДРИВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ? У ДНІПРІ СУДЯТЬ ОБВИНУВАЧЕНОГО В ДЕРЖАВНІЙ ЗРАДІ 

Жовтневий районний суд Дніпра розпочав розгляд по суті кримінального провадження Є., обвинуваченого за Ч. 2 ст.28, Ч.2 ст.111 ККУ (державна зрада, вчинена групою осіб в умовах воєнного стану за попередньою змовою). На засіданні побувала журналістка Zlochyn.dp.ua. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

20 Nov 2023

ЗАСТУПНИЦЮ ГОЛОВИ МІКРОРАЙОНУ З ЛИМАНУ СУДЯТЬ У ДНІПРІ

Zlochyn.dp.ua продовжує висвітлювати судові процеси щодо обвинувачуваних у колабораціонізмі мешканців міста Лиман. За зміною підсудності ці справи розглядають у Дніпрі.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

19 Nov 2023

У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАСУДИЛИ ПОСАДОВИЦЮ З ОКУПОВАНОЇ ЛУГАНЩИНИ

У листопаді Юр`ївський районний суд Дніпропетровської області виніс вирок у справі очільниці Пенсійного фонду в Станично-Луганському районі так званої "лнр"на окупованій рф території, яка закликала літніх людей до співпраці з окупаційною владою. Докладно про це — в репортажі журналістів Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

31 Oct 2023

ВИРОКИ ВЕРЕСНЯ: ЯК НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ КАРАЮТЬ ЗА КОЛАБОРАЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ?

 Журналісти видання «Злочин і покарання» проаналізували рішення, які приймали дніпровські служителі Феміди щодо осіб, обвинувачених у колабораційній діяльності. Згідно інформації Єдиного реєстру судових рішень, у вересні судді Дніпра та області винесли 11 вироків, що більше, ніж у серпні (8), але менше, ніж у липні (17 вироків). При цьому реальне покарання отримали лише обвинувачені в рамках проваджень in absentia. Детальніше – в матеріалі на Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

25 Oct 2023

ЯК НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ОСКАРЖУЮТЬ ВИРОКИ КОЛАБОРАНТІВ

У березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення рф на територію України, законотворці доповнили Кримінальний кодекс статтею 111-1 “Колабораційна діяльність”. З липня 2023го в судовому реєстрі з'явилися перші оскаржені в апеляції вироки дніпропетровських судів. Згідно Єдиного реєстру, таких вироків шість. Про те, які саме рішення виносять в апеляції - в матеріалі Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

13 Oct 2023

ПІДКОНТРОЛЬНИЙ рф ВЕРХОВНИЙ СУД КРИМУ ЗАСУДИВ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА ДО ТРИНАДЦЯТИ РОКІВ УВ'ЯЗНЕННЯ 

Незалежному журналісту та активісту Сергію Цигіпі, якого викрали у березні 2022 року в окупованій Новій Каховці, у жовтні винесли вирок за статтею “шпигунство”. Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі з відбуванням терміну у виправній колонії суворого режиму. Докладно про судовий процес та кейс Цигіпи - в матеріалі Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

23 Sept 2023

АДВОКАТ З ЛИМАНУ: НІКОЛИ НЕ ЗАХИЩАТИМУ ЗРАДНИКІВ

У серпні журналісти Zlochyn.dp.ua відвідали засідання Дніпровського апеляційного суду, на якому обвинуваченому в колабораційній діяльності мешканцю Лиману змінили покарання на умовне. Земляк обвинуваченого, захисник Олег Рогов, який пережив чотиримісячну окупацію міста, розповів виданню Zlochyn.dp.ua про особливості справи Герасименка, а також про форми, яких набув колабораціонізм в деокупованому Лимані.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

13 Sept 2023

ЗАСУДЖЕНІ У СЕРПНІ: ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ СУДИ ПРОДОВЖУЮТЬ КАРАТИ КОЛАБОРАНТІВ

До десяти років за колабораційну діяльність. Журналісти Zlochyn.dp.ua проаналізували вироки, які винесли служителі Феміди Дніпра та області за попередній місяць за статтею 111-1 ККУ. Джерело — Єдиний реєстр судових рішень.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

04 Sept 2023

ЗАСУДЖЕНОМУ НА ТРИ РОКИ УВ'ЯЗНЕННЯ ЗА КОЛАБОРАЦІОНІЗМ МЕШКАНЦЮ ЛИМАНА ЗМІНИЛИ ПОКАРАННЯ НА УМОВНЕ

За ведення господарської діяльності у взаємодії з окупаційною владою вироком Індустріального районного суду м. Дніпро лиманця Дмитра Герасименка у травні засудили до 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Захисник Герасименка подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. 31 серпня журналістка Zlochyn.dp.ua побувала на засіданні Дніпровського апеляційного суду.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

29 Aug 2023

ДОНЕЦЬКА ПРОКУРАТУРА: УКРАЇНА — ОДНА З НЕБАГАТЬОХ КРАЇН, ДЕ ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ РОЗСЛІДУЮТЬСЯ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ

 Розслідування воєнних злочинів, виявлення колаборантів надеокупованих територіях та співпраця з міжнародним кримінальним судочинством. Журналістка видання Zlochyn.dp.ua поспілкувалася із заступником керівника Донецької обласноїпрокуратури Олександром Бакуменком та розпитала про особливості роботи прокурорів в умовах війни.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

20 Aug 2023

П'ЯТЬ РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ: У ДНІПРІ ЗА СПІВПРАЦЮ З ОКУПАЦІЙНОЮ ВЛАДОЮ ЗАСУДИЛИ МЕШКАНКУ ЛИМАНУ

 Журналісти Zlochyn.dp.ua побували на судових дебатах та оголошенні вироку мешканці міста Лиман П., обвинуваченій у колабораціонізмі. Судовий розгляд справи проходив в Індустріальному районному суді міста Дніпро.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

19 Jun 2023

ОДИН ДЕНЬ В ІНДУСТРІАЛЬНОМУ СУДІ

Журналісти Zlochyn.dp.ua відвідали Індустріальний районний суд міста Дніпра, а саме засідання по справах обвинувачених у колабораційній діяльності. Подробиці судових розглядів справ в наступному репортажі.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

19 Jun 2023

РАЙОННИЙ СУД ДНІПРА ЗАЛИШИВ ПІД ВАРТОЮ ОБВИНУВАЧЕНУ В ДЕРЖАВНІЙ ЗРАДІ СПІВРОБІТНИЦЮ КБ “ПІВДЕННЕ”

У Красногвардійському районному суді міста Дніпро відбулося чергове слухання резонансної справи П., інженерки конструкторського бюро "Південне", за якою слідкують як вітчизняні, так і міжнародні ЗМІ. Обвинуваченій інкримінують державну зраду в умовах воєнного стану, з-поміж іншого - передачу росіянам даних про новітні розробки КБ. На судовому засіданні побували журналісти Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

14 Aug 2023

ВИРОКИ ЛИПНЯ: У ДНІПРІ ЗАСУДИЛИ ОБВИНУВАЧЕНИХ У КОЛАБОРАЦІОНІЗМІ

У районних судах Дніпра та Дніпропетровської області продовжують виносити рішення по злочинах, передбачених статтею 111-1 Кримінального кодексу України “Колабораційна діяльність”. На порталі Zlochyn.dp.ua. ми проаналізували однойменні вироки по справах осіб, що вступили в законну силу в період з 15 липня по 15 серпня 2023 року. Джерело дослідження - Єдиний державний реєстр судових рішень.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

09 Jun 2023

ПРАЦЮВАЛА, ЩОБ ОТРИМУВАТИ ПАЙКИ ДЛЯ ОДНОСЕЛЬЦІВ: У ДНІПРІ ЗА КОЛАБОРАЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАСУДИЛИ МЕШКАНКУ ЛИМАНЩИНИ

Вироком Індустріального районного суду міста Дніпро жінка отримала 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про це — в репортажі Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

16 May 2023

СПРАВА ЗАПОРОЖЦЯ: МЕШКАНЦЯ ХЕРСОНА СУДЯТЬ В РОСІЇ ЗА СТАТТЕЮ “МІЖНАРОДНИЙ ТЕРОРИЗМ”

На території російської федерації триває суд над українцем Павлом Запорожцем. В ніч на 9 травня 2022 року 32-річного Павла в Херсоні затримали російські військові за підозрою в підготовці диверсії на маршруті маршу військової техніки "Безсмертний полк". Докладно про перебіг судового процесу та особливості справи Запорожця - в матеріалі Zlochyn.dp.ua.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

07 May 2023

ЗАХИСНИК ОБВИНУВАЧЕНИХ У ВОЄННИХ ЗЛОЧИНАХ: У ПРАВОВІЙ ДЕРЖАВІ
АДВОКАТ МАЄ НАДАВАТИ ДОПОМОГУ БУДЬ-ЯКІЙ ОСОБІ

Андрій Доманський – адвокат обвинувачених патріотів, який паралельно захищає в судах російських військових, командирів, обвинувачених у віддаванні злочинних наказів, а також тих, кому інкримінують колабораційну діяльність та державну зраду. Журналісти Zlochyn.dp.ua. розпитали захисника про особливості розвитку української адвокатури та про життя в окупованому Ворзелі. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

12 Apr 2023

У ДНІПРІ ЗАСУДИЛИ ОБВИНУВАЧЕНОГО У КОЛАБОРАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Індустріальний районний суд м. Дніпро визнав мешканця Лиману винним у скоєнні правопорушення за статтями Кримінального кодексу України «пособництво» та «колабораційна діяльність» і призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. На відповідному судовому засіданні побувала журналістка Zlochyn.dp.ua. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

08 Apr 2023

У ДНІПРІ СУДЯТЬ МЕШКАНОК ЛИМАНУ, ОБВИНУВАЧЕНИХ У КОЛАБОРАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

В Індустріальному районному суді міста Дніпра розглядають справи обвинувачених у колабораційній діяльності на території Лиману. Репортажі про справи місцевих мешканок, яким інкримінують співпрацю з окупанами, далі у матеріалі Zlochyn.dp.ua. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

23 Mar 2023

У ДНІПРІ ТРИВАЄ СУДОВИЙ РОЗГЛЯД ЗЛОЧИНІВ, ПОВ ’ЯЗАНИХ З ВІЙНОЮ

Березень 2023 року. Zlochyn.dp.ua продовжує серію репортажів про судові засідання по справах обвинувачених у державній зраді та колабораційній діяльності. Цього разу журналісти відвідали Красногвардійський, Індустріальний та Кіровський районні суди міста Дніпро.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

28 Feb 2023

ПРОДАВАЛИ БАТЬКІВЩИНУ: У ДНІПРОПЕТРОВСЬКИХ СУДАХ ВИНОСЯТЬ ПЕРШІ ВИРОКИ ОБВИНУВАЧЕНИМ У ДЕРЖАВНІЙ ЗРАДІ

Кореспондентка сайту Zlochyn.dp.ua відвідала суди на Дніпропетровщині, щоб з’ясувати, як відбуваються розгляди справ громадян, котрі скоїли «умисні діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України». - Саме таке визначення поняттю «державна зрада» дає Кримінальний кодекс (ст. 111).

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

22 Feb 2023

В ПОЛОНІ У «ВОДЯНИКА»: МАЙЖЕ РІК ОКУПАНТИ ТРИМАЮТЬ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА СЕРГІЯ ЦИГІПУ У ЗАРУЧНИКАХ

6 березня 2022 року у вже окупованій росіянами Новій Каховці в Херсонській області пройшов мітинг під українськими прапорами. Місцеві активісти взяли з собою переносну колонку, з якої лунав гімн України та українські пісні. Вони пройшли великою колоною до виконкому, де зірвали триколор і повернули на місце жовто-блакитний прапор. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

8 Feb 2023

ОДИН ДЕНЬ У ПАВЛОГРАДСЬКОМУ СУДІ: СПРАВИ КОЛАБОРАНТІВ

Щоб дізнатися, як проходить судовий розгляд справ про колабораційну діяльність на Дніпропетровщині, журналістка провела робочий день у Павлоградському міськрайонному суді.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

2 Jan 2023

ЯК НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ СУДЯТЬ КОЛАБОРАНТІВ?

Боротьба зі зрадниками-колаборантами в Україні почалася фактично з початку повномасштабного російського вторгнення та триває донині. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

16 Nov 2022

БАТЬКО РОЗСТРІЛЯНОГО В ОКУПАЦІЇ: ХОЧУ ЗНАТИ ІМ’Я ВБИВЦІ СВОГО СИНА

У березні 2022 року в родині Анатолія Петровича сталося горе – його сина, 47-річного Андрія, розстріляли в окупованому селі на Київщині.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

16 Nov 2022

МЕШКАНЕЦЬ БУЧІ: НА НАШІ РАЙОНИ КИНУЛИ НАЙЖОРСТОКІШИХ

Багатостраждальний Бучанський район став кривавим щитом для Києва з самого початку російського вторгнення. 

 • Illustration

  Ольга Журавель

Illustration

16 Nov 2022

МЕШКАНКА ІРПЕНЯ: В КИШЕНІ СУМКИ ВОЇН ЗСУ ЗАЛИШИВ ЗАПИСКУ

В той час, коли орки-мародери тягнуть в росію унітази та поштою висилають дружинам награбовану ношену білизну, українські воїни демонструють зразкову чесність, справедливість та принциповість.

 • Illustration

  Ольга Журавель

Made with